15. 12. / 10:15 – 15:15 Bratislava, Poľský inštitút, Nám. SNP 27

Poľský inštitút v Bratislave sa aj tento rok zapojí do vianočného Dobrého trhu sériou workshopov ktoré povedie Agnieszka Chrzanowska-Małys. Vyrobíte si na nich zaujímavé vianočné ozdoby a dekorácie z recyklovaného papiera.

 

PROGRAM WORKSHOPOV

Záujemcovia sú povinní sa zaregistrovať na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Workshop je určený pre všetky vekové kategórie a je bezplatný. Jednotlivé workshopy na seba nadväzujú, ale nie je nutné absolvovať všetky. V prípade záujmu o viaceré, je potrebné urobiť registráciu na každý samostatne.

 

10:15 – 11:45 Ručná výroba papiera

Workshop priblíži techniku vymierajúceho remesla. Účastníci vyskúšajú zjednodušený proces od prípravy masy, čerpania až po sušenie, na konci ktorého vyrobia polotovar v rôznych farbách

a textúrach. Z pripravených hárkov si na nasledujúcom workshope môžete pripraviť vianočné ozdoby, pohľadnice a darčeky.

Čas trvania workshopu: 90 minút

Maximálny počet osôb: 15

 

12:15 – 13:45 Darčeky z ručne vyrobeného papiera

Účastníci vytvoria pohľadnice alebo ozdoby s vianočným motívom z pripravených hárkov ručne čerpaného papiera. Pre záujemcov, ktorí neboli na prvom workshope, bude materiál nachystaný. Čas trvania workshopu: 90 minút

Maximálny počet osôb: 15

 

14:15 – 15:45 Vianočné batikovanie a maľovanie pohľadníc

Batika je technika farbenia textílií, pri ktorej sa roztopený vosk nanáša pomocou štetca alebo iného nástroja na textíliu alebo papier a následne sa zafarbí. Počas workshopu si účastníci vyrobia touto technikou vianočné pohľadnice.

Čas trvania workshopov: 90 minút

Maximálny počet osôb: 15

 

Agnieszka Chrzanowska-Małys

Výtvarníčka a pedagogička. Absolventka Fakulty architektúry Sliezskej technickej univerzity v Gliwiciach a postgraduálnehoštúdia na Fakulte maľby Akadémie umení v Krakove. Od roku 2012 vedie autorský umelecký ateliér „studio acm“ v Gliwiciach, kde realizuje výtvarné krúžky pre deti a mládež. Jej zverenci sú oceňovaní v umeleckých súťažiach v Poľsku i zahraničí. Spolupracuje s mnohými vzdelávacími centrami či mimovládnymi organizáciami. V súčasnosti pracuje v spolupráci so zahraničnými centrami na projektoch podporujúcich rozvoj detí a mládeže pomocou umenia. Zúčastnila sa niekoľkých kolektívnych a individuálnych výstav, dvakrát získala vyznamenanie v rámci Gliwickej umeleckej prehliadky.

FaLang translation system by Faboba