Iné

15. 12. 2016 / 16:30

Oslávte 157.výročie narodenia L. L. Zamenhofa! Program večera:
- História esperanta v Bratislave
- Venované pamiatke Magdy Šaturovej
- Predstavenie nových knižných titulov
- Ako sa úspešne učiť jazyky
- Recenzia almanachu "Prilingve en Nitro" (O jazykoch v Nitre)
- 101. Svetový kongres esperanta (UK 2016), Nitra
- Aktuálne o esperante – čo priniesol rok 2016, čo nás čaká v roku 2017?
- Hudobný program
- Občerstvenie, voľná diskusia

PS: Počas podujatia bude prístupná aj predajná výstava esperantských kníh, slovníkov, učebníc, hudby a pod.

23. 2. / 17:00, Bratislava, Poľský inštitút, Nám. SNP 27 www.upn.gov.sk Februárový diskusný večer Ústavu pamäti národa bude venovaný tematike zahraničného slobodného vysielania do Československa. Diskusie sa zúčastnia: doc. Dr. habil. Barnabás Vajda, PhD. z Univerzity J. Seleyho v Komárne, Dr. phil. Beáta Katrebová-Blehová z Historického odboru Matice slovenskej a Mgr. Pavol Jakubčin, PhD. z ÚPN.

10. – 13. 2. Bratislava, Galéria Satelit, Kollárovo nám. 10; Poľský inštitút, Nám. SNP 27 www.skill-drill.com Skill Drill je projekt, ktorého cieľom je vytvoriť prototyp vzdelávania v oblasti vývoja digitálnych hier a poskytnúť možnosti pre budúce systematické vzdelávanie mladých talentovaných ľudí v oblasti tvorby a vývoja hier. V projekte sa predstavia aj predstavitelia varšavského štúdia 11 Bit Studios – tvorcovia takých hier ako Anomaly: Warzone Eart či This War of Mine – ktorí ponúknu pohľad na poľské skúsenosti pri projektovaní počítačových hier. Pre viac informácií sledujte presný program workshopu na stránke Skill Drill a našej webstránke.

11. 02. / 17:00 Bratislava, Poľský inštitút, Nám. SNP 27
Stretnutie bude v angličtine

Jedinečná prezentácia marketingovej kampane hry This War of Mine. Tvorcovia hry predstavia celú marketingovú a komunikačnú stratégiu a jej realizáciu počas trvania hry. Stretnutie pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o herný priemysel.

11 bit studios je spoločnosť zaoberajúca sa vývojom hier, ktorá sídli vo Varšave. Spoločnosť bola založená 11. septembra 2010 a v súčasnosti zamestnáva 30 ľudí. Cieľom spoločnosti je vytvoriť hry vhodné pre zdatných hráčov ale aj príležitostných milovníkov počítačových hier. Tvorcovia sa snažia zjednodušiť dostupnosť hier cez digitálnu distribúciu. 11 bit studios tvorí hry pre všetky hracie platformy vrátane konzolí, počítačov a prenosných zariadení.

Podujatie pripravené v spolupráci s Pixel Federation a Slovenské centrum dizajnu Viac Info  

FaLang translation system by Faboba