19.7. o 19.00 hod. Modra

alt

Medzinárodný gitarový festival (17.-19.7.) už tradične otvára modranské Kultúrne leto. Na siedmom ročníku festivalu vážnej hudby sa predstaví aj krakovský Barokový orchester Hudobnej akadémie pod vedením umeleckej vedúcej súboru prof. Teresy Piech. Barokový orchester vznikol z iniciatívy prof. Elżbiety Stefańskiej, pričom jeho členmi sú hudobníci, ktorí sa zaujímajú o dávnu hudbu a jej prevedenie na dobových hudobných nástrojoch.


Čas a miesto: 19.7. Modra, Kultúrny dom Ľudovíta Štúra, Dukelská 38

Viac informácií: www.modra.sk

Tlačová správa:

Mesto Modra tradične v letných mesiacoch pripravuje festival hudby s medzinárodnou účasťou umelcov, ktorý je zároveň otváracím podujatím Kultúrneho leta v Modre. Siedmy ročník Medzinárodného gitarového festivalu – Festivalu vážnej hudby sa uskutoční v dňoch 17. – 19. júla 2015 v Kultúrnom dome Ľ. Štúra Modra.

Medzinárodný gitarový festival otvorí  český gitarista Vladislav Bláha, ktorý vystupoval  so svojim recitálom v Carnegie Hall v New Yorku. Vladislav Bláha je docentom na JAMU, profesorom Konzervatória Brno a externým profesorom Univerzity Guanajuato, Mexiko. V prvý deň sa nám v spoločnom programe predstaví aj dvojica umelcov Gabriel Guillen z Venezuely, ktorého si pamätáme z Medzinárodného  gitarového festivalu v roku 2013 a rakúska operná speváčka Evelyn Schörkhuber.

V sobotný festivalový podvečer vystúpia gitaristi Sanel Redžič z Bosny a Hercegoviny predstaviteľ mladej generácie gitarových virtuózov a absolvent hudobných škôl v Granade a v Barcelone Marco Pillo zo Slovenska s hudobníkmi Máriom Richterom a Richardom Gajlikom. 7. ročník festivalu vážnej hudby ukončí Barokový orchester Hudobnej akadémie Krakov pod vedením umeleckej vedúcej súboru Teresy Piech.

Umeleckou riaditeľkou Medzinárodného gitarového festivalu je modranská rodáčka Katarína Bibzová–Wieczorek a technickým riaditeľom podujatia je Miroslav Holzmann, riaditeľ Mestského kultúrneho strediska Modra.


Veríme, že aj VII. ročník Festivalu vážnej hudby priláka množstvo návštevníkov. O minuloročných úspechoch svedčia aj kladné ohlasy umelcov a návštevníkov. Prijmite pozvanie na Medzinárodný gitarový festival do mesta Modry, mesta kultúry a vína.

Program:

17. 7., 19.00 h.

Vladislav Bláha – klasická gitara (Česko)
Gabriel Guillen – klasická gitara (Venezuela)
Evelyn Schörkhuber – spev (Rakúsko)
Veľká sála KDĽŠ v Modre

18. 7., 19.00 h.

Sanel Redžičklasická gitara (Bosna-Hercegovina)
Marco Pillo & Band (Marco Pillo – džezová gitara,  Mário Richter - klavír, Richard Gajlik- basová gitara)
Veľká sála  KDĽŠ v Modre

19. 7., 19.00 h.

Barokový orchester Hudobnej akadémie Krakov (Poľsko) pod vedením umeleckej vedúcej súboru Teresy Piech
Teresa Piech – husle sólo, umelecké vedenie
Paulina Wos, Natalia Dolinska – I husle
Anna Wieczorek, Karolina Bledowska  – II husle
Emila Kostrzewa – viola
Dariusz Žurawek – violončelo
Lukasz Madej – kontrabas
Jan Baciak – spinet
Veľká sála KDĽŠ v Modre

Podujatie podporili: Mesto Modra, Poľský inštitút v Bratislave, Hudobná akadémia Krakov

Mediálni partneri: Modranské zvesti, Rádio Modra, TV Pezinok

FaLang translation system by Faboba