alt

Ako málo stačí k tomu, aby človek vedel zradiť človeka, vlastné presvedčenie a popritom sa dobrovoľne pripraviť o slobodu?  Ak si nie ste istí, nenechajte si ujsť novú inscenáciu na motívy hry poľského dramatika Slawomira Mrožka Strip – tease (uväznený v Trezore).

Divadlo  Astorka Korzo´90 spolu s občianskym združením per. ART dňa 7. decembra uvedie premiéru v tajomných priestoroch Trezoru – malej scény divadla Astorka s názvom STRIP-TEASE (UVÄZNENÝ V TREZORE). V inscenácii sa predstavia bývalí spolužiaci z VŠMU, dnes už šikovní herci Matúš Kvietik, Braňo Mosný a očarujúca Dominika Kavaschová, pod vedením režiséra Michaela Vyskočániho. S humorom i navážno predvedú ako strach a neistota dokážu (ne)obyčajných ľudí zbaviť slobody.

„Mrožek je výnimočný autor, ktorý vie veľmi elegantne a trefne, s neobyčajným zmyslom pre humor poukázať na absurdný stav spoločnosti. Jednoaktovku Striptíz napísal ako metaforu na totalistické režimy, ktoré nás manipulujú a zbavujú slobody. Napriek tomu, že žijeme v úplne iných časoch, hru pokladáme za mimoriadne aktuálnu. Pri práci nás inšpirovali titulky našich denníkov a informačných portálov, sociálne siete, Sartrove existencialistické eseje a naše vlastné úvahy o slobode.“ Spomína dramaturgička Andrea Bučková spolu s režisérom Michaelom Vyskočánim.

Jedna herečka, dvaja herci a hodinový striptíz. Ako tento záludný trojuhoľník dopadne? Príďte sa prekvapiť už 7. decembra.

 


Premiéra:

STRIPTEASE (UVÄZNENÝ V TREZORE)

Divadlo Astorka Korzo ´90 – Trezor

7.12.2015 o 19.00 hod.


Tvorivý tím:

Úprava: Andrea Bučková, Michael Vyskočáni

Dramaturgia: Andrea Bučková

Scéna a kostýmy: Zuzana Hudáková

Produkcia: Lenka Görfölová, o.z. per. ART

Réžia: Michael Vyskočáni

Obsadenie: Dominika Kavaschová, Matúš Kvietik, Braňo Mosný

Projekt podporili: MKSR, Poľský inštitút, Ars Bratislavensis

Viac informácii na www.astorka.sk

Kontakt: Lenka Görfölová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.m, 0908 880 109

 

FaLang translation system by Faboba