Mazury, Bieszczady, Gdansk, Palác vo Wilanówe, či polonéza, torunské perníky alebo bociany? Ukážte, čo sa vám na Poľsku najviac páči. Urobte si fotografiu, nahrajte video a 11. novembra 2018 na Národný sviatok nezávislosti to publikujte na Facebooku, Twitteri alebo Instagrame s hashtagom #likePolska.

 

Cieľom kampane #likePolska je prezentovať všetko to najlepšie, čím sa môže Poľsko pochváliť: bohatou históriou, miestami, ktoré určite treba navštíviť, kultúrou, tradíciami, zvykmi či úspechmi Poliakov. Možnosti sú neobmedzené, každý sa môže podeliť o svoj obľúbený príbeh o Poľsku. Do akcie sa môžete zapojiť z každého jedného miesta na svete.

 

Pravidlá akcie #likePolska

Zverejnite fotografiu alebo video, ktoré zachytávajú to, čo máte na Poľsku najradšej – obľúbené miesto, jedlo, zvyk, predmet alebo osobnosť. Krakovské Sukiennice alebo zákutia, ktoré poznáte iba vy, pirohy alebo regionálne jedlo, bižutéria z jantáru alebo ľudové vzory, slávne umelecké dielo alebo rodinná pamiatka – každý príbeh o Poľsku je fascinujúci, čakáme aj na ten váš. Fotografiu s krátkym popisom zverejnite 11. novembra 2018 na Facebooku, Twitteri alebo Instagrame s hashtagmi #PL100 a #likePolska, a oslávte s nami 100. výročie znovuzískania nezávislosti Poľska.

Tie najzaujímavejšie príspevky budú publikované na profile Poland.pl na Facebooku, a @Polska a @Poland na Twitteri.

 

Do kampane sa môžete tiež zapojiť pridaním loga #likePolska – LINK NÁJDETE TU do profilovej fotografie na Facebooku. Viac informácií o kampani nájdete na stránke Poland.pl a Facebooku: facebook.com/polska/, ako aj sledovaním postov s hashtagom #likePolska a #PL100.

 

Tlačový odbor

Ministerstvo zahraničných vecí

 

---

 

100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę

 

Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Celem kampanii #likePolska jest zaprezentowanie wszystkiego, co w Polsce najlepsze: bogatej historii, miejsc, które warto odwiedzić, kultury, tradycji, zwyczajów czy osiągnięć Polaków. Możliwości są nieograniczone, każdy może podzielić się swoją ulubioną historią o Polsce. Do akcji można włączyć się z każdego miejsca na świecie, wystarczy pozytywne skojarzenie z Polską, które można przestawić w mediach społecznościowych.

 

Zasady akcji #likePolska

Opublikuj zdjęcie lub film, przedstawiające to, co najbardziej lubisz w Polsce: ulubione miejsce, potrawę, zwyczaj, przedmiot albo postać. Krakowskie Sukiennice lub zakątek znany tylko Tobie, pierogi lub danie regionalne, biżuteria z bursztynu lub wzory ludowe, słynne dzieło sztuki albo pamiątka rodzinna – każda opowieść o Polsce jest fascynująca, czekamy na Twoją. Zdjęcie z krótkim opisem opublikuj 11 listopada na Twitterze, Facebooku (jako post publiczny) lub Instagramie z #PL100 i #likePolska i ciesz się razem z innymi 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Najciekawsze wpisy zostaną opublikowane na profilu Poland.pl na Facebooku oraz @Polska i @Poland na Twitterze.

 

Do kampanii można również włączyć się poprzez dodanie logo #likePolska – LINK TUTAJ do zdjęcia profilowego na Facebooku lub opublikowanie zdjęcia z logo #likePolska z użyciem nakładki na aparat fotograficzny – LINK TUTAJ (dostępne w aplikacji mobilnej Facebook). Więcej szczegółów na temat kampanii można znaleźć na stronie Poland.pl i profilu facebook.com/polska/ oraz śledząc wpisy z hasztagiem #likePolska i #PL100.

 

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

FaLang translation system by Faboba