Inštitút národnej pamäti vyzýva inštitúcie, spoločenské organizácie a fyzické osoby, aby prihlásili kandidátov pre ocenenie Kustód pamäti národa.

 

Ocenenie Kustód pamäti národa sa udeľuje osobám, ako aj inštitúciám a spoločenským organizáciám za obzvlášť aktívnu účasť pri pripomínaní histórie poľského národa v rokoch 1939 – 1989, ako aj za verejnú činnosť, ktorá sa zhoduje s cieľmi Inštitútu národnej pamäti (poľ. skr. IPN), ktoré vyplývajú zo zákona. Laureátov vyberá komisia, na čele ktorej stojí predseda IPN. Ocenenie má čestný charakter, pričom jeho laureáti získavajú titul Kustóda pamäti národa.


Všetci záujemcovia musia kandidatúru nahlásiť prostredníctvom online formulára na internetovej stránke www.ipn.gov.pl v záložke „konkursy i nagrody - Kustosz Pamięci Narodowej“. Prihlásiť sa dá do 15. marca 2017, pričom je potrebné uviesť osobné údaje kandidáta a popis jeho zásluh a úspechov pre udelenie ocenenia.

 

Zaslaním formulára kandidát potvrdzuje, že súhlasí s prihlásením sa (v prípade posmrtných kandidatúr prihlasujúca osoba potvrdzuje, že získala súhlas najbližšej rodiny kandidáta). Pokiaľ ide o vlastnú kandidatúru, je potrebné, aby kandidát priložil aspoň jedno odporučenie od inštitúcie, spoločenskej organizácie alebo inej fyzickej osoby.

 

Spomedzi zaslaných návrhov bude vybraných 5 laureátov. Slávnosť udelenia ocenení sa uskutoční v máji tohto roka na Kráľovskom hrade vo Varšave.

 

Viac informácií:

Piotr Sieczkowski

Tel.: (22) 581 85 53, e-mail.: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

FaLang translation system by Faboba