V ďalšom pokračovaní obľúbeného cyklu koncertov  world a etno hudby „Keby všetky bandy sveta“ pozvanie slovenskej BANDY opätovala svetoznáma poľská skupina ČAČI VORBA.

14.5. o 19.00 hod. Bratislava, DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

Známej slovenskej world music skupine BANDA sa v súčasnosti darí veľmi dobre. Jej aktuálny album hraBanda sa v januári 2015 umiestnil na 14. mieste prestížneho rebríčka World Music Chart Europe (www.wmce.de), vo  februárového top 40 world music charts Ethnocloud pesnička Nadeja na 5 mieste a v americkom februárovom Global Villlage Top 40 albums na 4 mieste!

ČAČI VORBA jedna z najvýznamnejších poľských etno / world  music skupín vznikla v roku v 2006 a špecializuje sa na živelnú fúziu balkánskej, karpatskej aj rómskej hudby, jazzu a iných hudobných žánrov. Skupina používa akustické, často aj  exotické nástroje, napríklad  turecké kemence, grécke bouzouki, orientálnu  darabuku, či  dombek. V britskom hudobnom časopise "Songlines" bola označená za «jednu z najdynamickejších aj najbrilantnejších kapiel žánru 'etno/world-music' z Východnej Európy».

Najnovší CD album  skupiny „Tajno Biav — Secret Marriage“  (vydaný nemeckým vydavateľstvom Oriente Musik)  získal minulý rok prestížnu cenu „Folkowy Fonogram Roku“ (Poľský Rozhlas, III.2012), ktorej predchádzal britský titul „Songlines' Top of the World“ (I-II.2012) - už druhý v dejinách tejto kapely.

Spolu so svojou speváčkou a husľovou virtuózkou Mariou Natansonovou, ktorá vo veku 15 rokov opustila hudobnú školu a rodičovský dom a vybrala sa do hôr hľadať a zažiť živú cigánsku a karpatskú kultúru. Už so svojím prvým CD albumom „True Speech“ získala množstvo ocenení: German Records Critics' Award, Songlines' Top of the World CD, #8 World Music Charts Europe, Swedish Lira Gillar, ako aj mnoho ďalších. Skupina má za sebou viac ako 250 koncertov v 14 krajinách.

Vstupné:
10 € v predpredaji
12 € na mieste
Viac informácií: http://www.shiraz.sk/sk/akcie/a676/keby-vsetky-bandy-sveta


FaLang translation system by Faboba