alt

Čoskoro do slovenských kín prichádza poľský historický veľkofilm Mesto 44. Svojím spracovaním patrí medzi filmy, ktoré nie len v Poľsku nemajú obdobu.  Špeciálne efekty vytváral Richard Bain, ktorý pracoval s takými filmovými vizionármi, akými sú Christopher Nolan, Peter Jackson a Terry Gilliam. Vytvoril vizuálne efekty pre celosvetové filmové hity, okrem iných Casino Royale, Počiatok, King Kong a Bedári. Vo filme pracovalo takisto cez 3000 komparzistov, vo filme bolo použitých 5000 ton trosiek, vďaka ktorým tvorcovia znovu vytvorili mesto zničené vojnou. Mesto 44 môžete vidieť v kinách od 26.marca.

Film je príbehom mladých ľudí, ktorí žijú svoje životy akoby každý deň mal byť ich posledný. Nie je to vďaka prebytku statočnosti, alebo ľahkovážnosti. Tento postoj je prirodzený vzhľadom na skutočnosť, ktorej čelia. Píše sa rok 1944 a ich príbehy sa odohrávajú vo Varšave, ktorá je okupovaná Nemeckom.

Títo poľskí študenti vnímajú svoje zapojenie do podzemného hnutia nie len ako vlasteneckú povinnosť, ale aj ako dobrodružstvo, príležitosť pochváliť sa pred vrstovníkmi a zapôsobiť na dievčatá. Flirtujú, predvádzajú sa a robia plány behom odbojového cvičenia, bez toho, aby si uvedomovali, že blížiace sa leto sa stane najťažšou skúškou ich života. Netušia, čo pre nich vojna pripravila.

Dej filmu Mesto 44 je postavený na základe skutočných udalostí. Poľské hnutie odporu predstavované Zemskou armádou (Armia Krajowa) zahájilo 1. augusta 1944 ozbrojené povstanie, ktoré malo oslobodiť Varšavu z područia nacistického Nemecka. Naši mladí hrdinovia pod vedením charizmatického vodcu Kobry, vytvoria jeden z najodvážnejších oddielov povstania. Sú svedkami aj aktérmi obetovania sa, hrdinstva, ale aj krutosti, zrady a vraždenia. Učia sa láske a zistia, čo je nenávisť. Dejiny im dajú krvavú a krutú lekciu počas dospievania.

Nenechajte si ujsť veľkofilm, ktorý sa nie len v Poľsku stal hitom. Mesto 44 v kinách od 26.marca

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=dC4R6JO06OQ

FaLang translation system by Faboba