Vydavateľstvo Dwie Siostry vyhlásilo výsledky prvého ročníka medzinárodnej súťaže na projekt ilustrovanej knižky pre deti JASNOWIDZE 2014Vydavateľstvo už od začiatku svojej existencie prikladá dôraz na estetickú a editorskú kvalitu kníh pre deti, ktoré sa stávajú na trhu čoraz dominantnejšími. Súťaž mala za cieľ vzbudiť potenciál v mladých tvorcoch, dať podnet na tvorbu krásnych a hodnotných detských knižiek, ako aj objaviť talentovaných mladých umelcov. Práce hodnotili dve nezávislé komisie.

Výsledky Medzinárodnej poroty:

Čestné vyznamenania:

- Stredoveká Toruň. Inštrukcia (Średniowieczny Toruń. Instrukcja) autorstva Magdaleny Tosik (text) a Nikodema Prędowského (ilustrácie) 
- Ping a Pong – veselé prasiatka (Ping i Pong – wesołe świnki) autorstva Olgierda Wąsowicza (text) a Natalie Uryniuk (ilustrácie)
- O pánovi s tromi nohami a pánovi v pásikavom tričku (O panu z trzema nogami i panu w koszulce) w paski autorky Marty Kopyt

I. cena:

- Garsónka (Kawalerka) autorky Weroniky Przybylskej


Výsledky poroty Vydavateľstva Dwie Siostry:

Čestné vyznamenania:

- Aké veľká je veľryba? (Jak wielki jest wieloryb?) autorky Aleksandry Szarzały
- Človek aký je, každý vidí (Człowiek jaki jest, każdy widzi) autorstva Marzeny Matuszak (text) a Grażyny Rigall (ilustrácia)

I. cena:

- Veža Bábel (Wieża Babel) autorstva Jolanty Nowaczyk (text) a Michaliny Rolnik (ilustrácia).


Účastníkom ďakujeme za ich práce a víťazom srdečne gratulujeme!

Viac informácií: wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2014/wyniki


FaLang translation system by Faboba