23.-27.9. Banská Bystrica 

Festival Bábkarská Bystrica je najväčším a najprestížnejším bábkarským podujatím na Slovensku. Prvé dni festivalu budú venované tvorbe pre deti. Následne festival prinesie predstavenia aj pre dospelých. Viac informácií: www.bdnr.sk, teatrdlanajmlodszych.proby.website.pl, www.banialuka.pl.


M. Guśniowska: Dobrú chuť, vlk!
23.9. o 16.00 hod. Bábkové divadlo na rázcestí, Skuteckého 14

Komorný príbeh plný humoru hovorí o tom ako Zajačika vychováva Vlk a prečo sa na takúto takmer nemožnú misiu vôbec podujal. Predstavenie poľskej autorky v podaní hostiteľov festivalu.

Teatr Atofri: Kolo, kolo mlynské
24.9. o 9.00 hod.                              Bábkové divadlo na rázcestí, Skuteckého 14

Čo to hrá? Melódia ohňa či zeme? Vody, kovu či stromu? Poľské nezávislé bábkové divadlo Atofri z Poznane, ktoré vzniklo v roku 2008, predstaví zvuky všetkých živlov v jednej inscenácii pre najmenších v réžii Beaty Bąblińskej a Moniky Kabacińskej.

M. Guśniowska: O rytierovi bez koňa
25.9. o 12.00 hod.                           Šapito/pod Pamätníkom SNP

Rozprávka z repertoára košického Bábkového divadla o rytierovi, ktorý si hľadá koňa a o koňovi, ktorý si hľadá rytiera. Ako to už v rozprávkach často býva, po ceste narážajú na množstvo prekážok, ale oni neprestávajú veriť, že sa im to podarí. Režisérom tohto predstavenia je Jacek Malinowski, riaditeľ Bábkového divadla v Białystoku.

Teatr Lalek Banialuka: Sen noci svätojánskej
26.9. o 19.00 hod.                           Štátna opera, Národná 11

Hra Williama Shakespeara v podaní divadla z Bielska-Białej pripravená aj so slovenskou účasťou tvorcov: Marián Pecko (réžia), Eva Farkašová (bábky a kostýmy), Pavol Andraško (scéna) a Robert Mankovecký (hudba). V jedinečnej inscenácii jedného z najstarších (od roku 1947) a najznámejších poľských bábkových divadiel sa rozohrá príbeh o láske a závisti v napoly reálnom a napoly fantastickom svete plnom elfov a lesných duchov.

William Shakespeare a jeho interpretácie v bábkovom divadle
26.9. o 11.00 hod. Bábkové divadlo na rázcestí, Skuteckého 14

V spolupráci s Divadelným ústavom Bratislava pripravili organizátori festivalu medzinárodnú konferenciu na tému William Shakespeare a jeho interpretácie v bábkovom divadle. Poľsko bude reprezentovať uznávaný divadelný profesor Henryk Rogacki, ktorý sa predstaví s odborným príspevkom Bábky hrajú Shakespeara. Prečo, ako, a čo z toho vyplýva? Vstup voľný.

FaLang translation system by Faboba