3.-7.9. Košice   

Začiatok septembra bude v Košiciach patriť divadlám a 8. ročníku Festivalu divadiel strednej Európy. Predstavenia divadelných súborov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska sa budú konať v netradičných divadelných priestoroch – na veľkom pódiu na Hlavnej ulici, v stane, v dielňach či v skúšobni. Viac informácií: kosicefest.eu, www.adspectatores.art.pl, www.teatrnawalizkach.pl.


AGATA KUCIŃSKA: ŽIVOTY SÍDLISKOVÝCH SVÄTÝCH
4.9. o 20.00 hod.              Malá scéna Štátneho divadla, Hlavná 76

Mnohonásobne oceňovaná bábková monodráma v podaní Agaty Kucińskej konečne dorazí na Slovensko. Predstavenie vzniklo na základe knihy Lidii Amejko, ktorá rozpráva príbeh o obyvateľoch Sídliska. Tí majú podozrenie, že Sídlisko nebolo v stvoriteľskom pláne. Chystajú sa na strechu jednej z bytoviek, aby zmenili svoj smutný status náhodných, nechcených detí. Dožadujú sa – každý za seba – legendy. Vzniká tak rad príbehov o netypických svätcoch.

TEATR NA WALIZKACH: SUD SMIECHU
5.9. o 17.00 hod.              Pred historickou budovou Štátneho divadla, Hlavná 58

Vroclavské divadlo Teatr na walizkach, ktoré vzniklo v roku 2005 a nadväzuje na tradíciu nemého kina, improvizačného, bábkového a pantomimického divadla, ponúkne košickej verejnosti pouličné predstavenie, ktoré v sebe mieša rôzne komediálne príbehové línie. Sud predstavuje miesto, z ktorého herci vyťahujú rôzne rekvizity. Počas predstavenia si však na chvíľu vymenia s divákmi svoje role. Predstavenie získalo Hlavnú cenu na Festivale plenérových divadiel v Białej Podlaskej v roku 2006.

AD SPECTATORES: ROK DIABLA
7.9. o 19.00 hod.              Historická budova Štátneho divadla, Hlavná 58

Rok diabla je tohtoročnou novinkou vroclavskej skupiny Ad Spectatores, ktorá už niekoľkokrát vystupovala na Slovensku. Diváci sú prenesení do roku 1914. Chvíľu pred útokom na Sarajevo a vypuknutím vojny sa dejú neobyčajné situácie. Peripetie hrdinov sú úzko spojené s osudom najvýznamnejších maliarskych diel. To všetkých zúčastnených privádza do toho istého miesta – budovy Úradu sliezskej provincie vo vtedajšom nemeckom meste Breslau, dnešnom Vroclave.

FaLang translation system by Faboba