1.9. o 18.00 pri nákupnom centre Eurovea 

alt

SÚBOR ĽUDOVÉHO TANCA „POZNAŇ“ Akadémie telesnej výchovy bol založený v roku 1982. Od svojho vzniku, do súčasnej doby, umeleckým riaditeľom súboru a choreografom je Dariusz Majchrowicz. Organizačnou vedúcou je Małgorzata Maćkowiak. Členmi súboru sú študenti ATV a iných vysokých škôl v Poznani, ako tiež pracujúca mládež vo veku 18-30 rokov. Súbor ma 60 členov, pôsobí v nim aj 7 hudobníkov.


Cieľom skupiny je udržovanie miznúceho folklóru a ľudových tradícií rôznych regiónov Poľska. Vďaka úsiliu vedenia súboru môžeme verne reprodukovať autentické národné tance, piesne a ľudovú muziku, kostýmy, nástroje, nárečia a znenie kapiel v jednotlivých regiónoch našej krajiny. Okrem príťažlivosti samotného tanca, hudby a spevu, veľa umeleckých dojmov prináša rôznorodosť charakteristických krojov príznačných v rôznych regiónoch. V obdobiu svojej činnosti, Súbor ľudového tanca „Poznaň“ ATV okrem mnohých vystúpení na území celého Poľska, absolvoval celý rad zahraničných turné.

Vystupovali v Holandsku, Belgicku, Francúzsku, Turecku, Rakúsku, Nemecku, Španielsku, Fínsku, Egypte, Portugalsku, Alžírsku, na Ukrajine a Kanárskych ostrovoch, kde získali mnoho ocenení a uznaní.


FaLang translation system by Faboba