Inštitút Lecha Wałęsu v spolupráci s Filmovou školou v Gdyni organizuje druhú medzinárodnú filmovú súťaž pre filmových neprofesionálov vo veku od 18 rokov.

Úlohou účastníkov je natočiť dokumentárny, hraný alebo animovaný film, ktorý bude odpoveďou na otázku Čím je pre mňa dnes idea solidarity? Krátky film (od 1 do 3 minút), ktorý môže byť natočený aj mobilom, je potrebné poslať organizátorom do 31. júla 2014.

Pre autorov 3 najlepších filmov vybraných porotou a 1 vybraného používateľmi internetu, sú pripravené zaujímavé ceny: letenky spolu s pobytom v Poľsku a vstup na Filmový festival v Gdyni (15-20. septembra 2014). Pre výhercov je tiež naplánované stretnutie s legendárnym lídrom Solidarity a bývalým poľským prezidentom Lechom Wałęsom a návšteva Gdanska.

Podrobné informácia a prihlášku nájdete na www.solidarityshorts.org, ako aj na sociálnych sieťach: www.facebook.com/SolidarityShortswww.twitter.com/SolidarityShort. Víťazné práce z prvej edície súťaže sú k dispozícii na Google Cultural Institute.

Projekt podporil portál Inštitútu Adama Mickiewicza Culture.plMinisterstvo zahraničných vecí Poľskej republiky.

alt

FaLang translation system by Faboba