SOFA 2013 so slovenskou účasťou!


Počas tohtoročného festivalu T-Mobile Nové horizonty vo Vroclave sa konala tlačová konferencia, ktorá predstavila novú filmovú iniciatívu, ktorá nesie názov SOFA, teda School of Film Agents. Bude sa konať 19. – 30. augusta 2013 vo Vroclave.

 

School of Film Agents sú dielne určené organizátorom festivalov, kurátorom, distribútorom a iným mladým profesionálom, ktorí sa zaoberajú animáciou a rozvojom filmvej kutúry vo svojich regiónoch. Cieľom projektu SOFA je podpra inovujúcich filmovo-kinových projektov a upevňovanie lokálnej filmovej kultúry.

 

 

Počas intenzívnych dvojtýždenných dielní budú vybraní účastníci rozvíjať svoje nápady, ktoré budú slúžiť aj na upevňovanie európskej filmovej kultúry a filmového priemyslu v jednotlivých krajinách.

 

Účastníkmi prvého ročníka projektu SOFA budú aj dve Slovenky – Eva KrížkováEva Pavlovičová, ktoré sú zakladateľkami filmového časopisu Kinečko (dvojmesačník, ktorý odráža kinematografiu v súčasných súvislostiach, približuje hlbšie a nekonformné vnímanie filmu širšiemu publiku, podporuje písanie o filme. Slúži ako zdroj informácií a priestor pre otvorenú diskusiu súčasnej filmárskej obce a filmovej kritiky – www.kinecko.com) a distribučnej firmy Filmtopia (jej zámerom je vytvárať priestor pre filmovú tvorbu, ktorá je nie len kvalitná ale zároveň posúva hranice skúseností slovenského diváka s udalosťou filmu – www.filmtopia.sk).

 

Inštruktormi dielní budú medzinárodní experti, ako napríklad: Claudia Dillmann (Nemecký filmový inštitút), Fatima Djoumer (Europa Cinemas), Marion Döring (Európska filmová akadémia), Roman Gutek (Gutek Film), Karel Och (Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch), Tudor Giurgiu (Transilvania Film Festival), Renate Rose (European Film Promotion), Katriel Schory (Israel Film Fund) a Ewa Puszczyńska (Opus Film).

 

www.sofa2013.org

Spracované na základe www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/sofa-school-of-film-agents

FaLang translation system by Faboba