18. 5. / 18:00 Bratislava, Múzeum obchodu, Linzbothova 16

www.muzeumobchodu.sk

 

 

Noc múzeí a galérií prinesie do Múzea obchodu už 5. ročník Poľskej bluesovej noci, počas ktorej sa predstavia:

 

FORSAL

Čenstochovská kapela Forsal vznikla vo februári 2013. Jej členovia sa zameriavajú na otvorené hudobné formy, vďaka čomu je každé vystúpenie iné. Vo svojom repertoári majú najvýznamnejšie štandardy svetového bluesu, ako aj vlastné kompozície. Kapela, ktorá je laureátom niekoľkých poľských bluesových hudobných súťaží, sa predstaví v zložení: Jakub Konieczko (spev, ústna harmonika), Adrian Lewandowski (gitara), Dariusz Drążkiewicz (Hammondov organ), Wojciech Pachuta (basgitara) a Damian Smoliński (perkusie).

 

Pola Chobot & Adam Baran

Pola Chobot (speváčka, autorka textov) a Adam Baran (gitarista, džezmen a improvizátor) tvoria hudbu, ktorá svojou jednoduchosťou, formou a transovosťou nadväzuje na blues, no často sa dostáva aj za jeho klasickú formu. V roku 2017 vyšiel ich EP album Brudno, ktorého titulný singel bol zaradený na zoznam hitov Tretieho programu Poľského rádia. Obaja sú spoluzakladateľmi kapely Jabłonka, ktorá tvorí trip-hop s poľskými textami. Na Festivale mladých talentov v Štetíne získali druhé miesto.

 

Blackberry Brothers

Kapela Blackberry Brothers vznikla na jar 2015. Ich hudbu na jednej strane charakterizujú odkazy na najväčších rockových majstrov 60. a 70. rokov, na druhej strane silné zakorenenie v tvorbe súčasnej, najmä americkej blues-rockovej hudby. Za svoju pomerne krátku pôsobnosť stihli byť účastníkmi  najdôležitejších poľských hudobných súťaží – Hudobná jeseň v Grodkówe či Rock na pláži v Tychách. Na koncerte v Bratislave vystúpi Blackberry Brothers v zložení: Krzysiek Borodziuk (klávesové nástroje), Bartek Jeżyna (gitara), Kuba Jeżyna (gitara), Hubert Kot (basgitara), Krystian Kot (perkusie) a Mat Polański (spev).

 

FaLang translation system by Faboba