Vydavateľstvo IKAR pripravilo niekoľko nových kníh poľských spisovateľov určené pre deti a mládež. Na regáloch kníhkupectiev sa objavia v júli a auguste.

 

Pozornosť púta trilógia o dobrodružstvách Andyho, obyčajného žiaka štvrtej triedy s neobyčajným životom. Ako prežiť návštevu u zubára, ako získať novú konzolu na počítačové hry, ako sa stať kapitánom školského futbalového tímu? Odpovede na tieto otázky nájdete v knihách Rafała Skarżyckého a Tomasza Lwa Leśniaka, známych poľských komiksových tvorcov v preklade Alexandra Horáka.

 

Život Žofie, ktorá má množstvo nápadov, a jej tak trochu bláznivej rodinky, ktorá býva na Mačacej ulici, je témou kníh autorstva Agnieszky Tyszko. Zvláštne súťaže, stretnutie s nebožtíkom či mimozemšťanom predstavujú len zlomok z dobrodružstiev v knihe, ktorá otvára sériu Žofka z Mačacej ulice.

 

Miška a jej malí pacienti 1: Veterinárka z Lipovej kliniky je názov prvej časti dobrodružstiev sedemročnej Mišky, ktorá má neobyčajný dar – rozumie zvieratám. Využíva ho, aby vyliečila choré vtáčiky či ježkov. Zaujímavý príbeh spod pera Agnieszky Cholewińskej-Szkolik preložila Silvia Kaščáková, ktorá je tiež autorkou prekladu knihy Žofka z Mačacej ulice.

 

Prípravy trojročných detí Miška a Brumka (a ich rodičov) na prvé dni v škôlke opísali v knihe Miško a Brumko idú do škôlky Katarzyna KozłowskaMarianna Schoett. Do slovenčiny preložila Katarína Gruszczyk.

 

Veselé čítanie!

 

https://www.bux.sk/knihy/403968-hej-andy-1-nevies-ci-tu-vrtaju.html

https://www.bux.sk/knihy/403970-hej-andy-2-kde-su-moje-prachy.html

https://www.bux.sk/knihy/423002-hej-andy-3-kto-je-tu-pan.html

https://www.bux.sk/knihy/403964-zofka-z-macacej-ulice-1.html

https://www.bux.sk/knihy/404028-miska-a-jej-mali-pacienti-1-veterinarka-z-lipovej-kliniky.html

https://www.bux.sk/knihy/426058-misko-a-brumko-idu-do-skolky.html

 

FaLang translation system by Faboba